Raholan Pyrkivä hakee ammattivalmentajaa päätoimiseen työsuhteeseen

4.3.2022

Raholan Pyrkivä on perinteikäs ja kehittyvä koripalloseura Länsi-Tampereelta. Seuran tarkoituksena on kehittää junioreiden koripalloharrastusta Tampereella.

Haemme seuraamme kehittyvää ja motivoitunutta uutta valmentajaa päätoimiseen työsuhteeseen.

Valmentajaksi Raholan Pyrkivään? 

RaPy pyrkii jatkuvasti kehittämään valmennustaan ja toimintaansa. Haluamme luoda kehityspolun paikallisille lapsille ja nuorille kansalliselle huipputasolle asti. Olemme sitoutuneita kehittämään myös valmennustamme ja tarjoamme valmentajillemme mahdollisuutta kouluttautua lisää.

Raholan Pyrkivänä valmentajana pystyt auttamaan seuran pelaajia kehittymään ja oivaltamaan oman potentiaalinsa. Olet toiminut jo useamman vuoden valmennuksen parissa ja suorittanut vähintään koripalloliiton II-tason koulutuskokonaisuuden, muut koulutukset katsotaan eduksi. Pystyt toimimaan tiiviissä yhteistyössä seuran muiden valmentajien kanssa niin seuran kuin ennen kaikkea pelaajien kehittämiseksi. Olet myös motivoitunut oppimaan uutta ja kehittämään itseäsi valmentajana.

Uusi päätoiminen valmentaja 

Raholan Pyrkivä hakee seuraan uutta päätoimista valmentajaa.  Valmentajan tehtäviin kuuluu:

  • Raholan Pyrkivän edustusjoukkueen (akatemiajoukkue) apuvalmennus 
  • U19 poikien päävalmennus
  • Muut työtehtävät määritetään osaamisen ja valmentajan toiveet huomioiden. 

HAKEMINEN

Lähetä hakemuksesi palkkatoiveineen 25.3.2022 mennessä Raholan Pyrkivän johtokunnalle osoitteeseen toimisto@rapy.net.

Lisätiedot 

Lisätietoja tehtävästä antaa miesten edustusjoukkueen päävalmentaja Juho Jaakkola arkisin klo 10–15.

Juho Jaakkola +358 505224044
juho.jaakkola@rapy.net 

Ilmoituksia muualla

basket.fi/uutiset
https://www.basket.fi/basket/uutiset/raholan-pyrkiva-hakee-ammattivalmentajaa-paatoimiseen-tyosuhteeseen/